Aktualności

30-11-2015

Konferencja dotycząca problematyki chorób nowotworowych skóry


Warmińsko – Mazurskie Stowarzyszenie Przyjaciół Opieki Paliatywnej 26 listopada br. w Bartoszyckim Domu Kultury zorganizowało konferencję na temat profilaktyki nowotworów skóry.
Kategoria: ogólna
Napisał: admin

Podsumowanie konferencji dotyczącej problematyki chorób nowotworowych skóry

Na czerniaka może zachorować każdy i w każdym wieku. Liczba zachorowań na raka skóry wzrasta  po 20 roku życia. Jednak ryzyko zwiększa się bardzo u kobiet po 30. roku życia, a u mężczyzn po 40. Nieleczony czerniak zazwyczaj prowadzi do powstawania przerzutów i śmierci.

Warmińsko – Mazurskie Stowarzyszenie Przyjaciół Opieki Paliatywnej 26 listopada br. w Bartoszyckim Domu Kultury zorganizowało konferencję na temat profilaktyki nowotworów skóry. Na spotkanie tłumnie przybyły klasy gimnazjalne oraz licealiści, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych z sektora promocji zdrowia jak i instytucji samorządowych. Podczas konferencji wręczono nagrody w konkursie plastycznym pt. „Rakowi – NIE” skierowanym do dzieci z klas szkół podstawowych.
Prelekcje rozpoczęła pani dr Bożena Falkowska – Gilska z Polikliniki MSW w Olsztynie, która szczegółowo omówiła zagadnienia związane z wpływem promieniowania słonecznego i ultrafioletu oraz sposobu odżywiania na skórę. Następnie głos zabrała Pani Marta Petrusiewicz właścicielka salonu kosmetycznego CHIC, której prelekcja poświęcona była wiedzy praktycznej, czyli stosowania filtrów przeciwsłonecznych oraz tego jak unikać oparzeń słonecznych oraz tych spowodowanych przez ultrafiolet stosowany w solariach. Dodatkową atrakcją dla młodzieży była możliwość dokonania pomiaru ciśnienia oraz cukru we krwi przeprowadzonych przez panie pielęgniarki ze Stacji Socjalnej Johannitów. Ze stoiskiem edukacyjnym wystąpił również partner projektu Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna.
Wydarzenie odbyło się w ramach dotacji Urzędu Miasta Bartoszyce.

 


poprzednia strona: Galeria
następna strona: Kontakt z nami


Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Przyjaciół Opieki Paliatywnej w Bartoszycach Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Przyjaciół Opieki Paliatywnej w Bartoszycach
Powered by CMS Made Simple, projektowanie stron internetowych INiT7