15-03-2018

DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE 14 marca 2018r.


14 marca 2018r. w Bartoszyckim Domu Kultury  Warmińsko – Mazurskie Stowarzyszenie Przyjaciół Opieki Paliatywnej w Bartoszycach
Kategoria: ogólna
Napisał: admin

DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE
14 marca 2018r. w Bartoszyckim Domu Kultury  Warmińsko – Mazurskie Stowarzyszenie Przyjaciół Opieki Paliatywnej w Bartoszycach we współpracy z Urzędem Miasta Bartoszyce oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bartoszycach skierowało do młodzieży kolejną już prelekcję na temat profilaktyki nowotworowej.
Tym razem tematem przewodnim była walka z nowotworami układu oddechowego. Spotkanie rozpoczęło się wręczeniem nagród w konkursie plastycznym pn. „Wszystkim wesoło gdy czyste powietrze wokoło”. Konkurs skierowany był do przedszkolaków i oceniano w nim przede wszystkim pomysłowość, zrozumienie tematu oraz samodzielność wykonania pracy.
Kolejnym punktem była prelekcja lek. Hospicjum Domowego - Olgi Liszczyńskiej,  która w sposób bardzo przystępny przedstawiła młodzieży podstawowe zagadnienia związane z profilaktyką, a także zwalczaniem chorób nowotworowych. Młodzież mogła również zmierzyć się w quizie wiedzy prozdrowotnej gdzie zwycięzcą okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3.
Na wszystkich zainteresowanych czekał poczęstunek, możliwość zmierzenia ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi, a także trening wydolnościowy na rowerze.
Kolejnym tematem planowanej prelekcji będzie profilaktyka wirusa HPV oraz zagrożeń jakie on niesie.