Informacje z działalności

10-09-2011

Spotkanie organizacji socjalnych Federacji FOSa


W dniach 2-3 września 2011 r. w Elblągu odbyło się rokroczne spotkanie organizacji socjalnych Federacji FOSa organizowane we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Elblągu, w którym nasze Stowarzyszenie wzięło aktywny udział.

Kategoria: informacje
Napisał: admin

Spotkanie to było dla Nas źródłem wielu inspiracji. Powstały pomysły na dalsze działania, nawiązaliśmy nowe kontakty z innymi organizacjami z nadzieją na przyszłą współpracę...

Tegorocznemu spotkaniu przyświecało hasło „Oblicza wolontariatu” , co zwraca uwagę na fakt, iż największą grupą wolontariuszy są właśnie członkowie organizacji pozarządowych. Rok 2011 jako Europejski Rok Wolontariatu jest szczególną okazją do promocji tych działań.

Spotkanie miało dwojaki charakter, merytoryczny i informacyjno-promocyjny. Było w nim miejsce do dyskusji na ważne dla środowiska organizacji tematy, jak również do prezentacji dokonań, działalności organizacji podczas Festynu na elbląskiej Starówce. W czasie festynu obejrzeć można było również różne występy artystyczne, m.in. pokaz tańca z ogniem w wykonaniu Stowarzyszenia NORA z Bartoszyc, występ kabaretu „Teatr Pomyłek” czy gwiazdy wieczoru – zespołu K.O.M.P z Olsztyna z wokalistą Pawem Ejzenbergiem- finalistą programu „Mam Talent”.

Zwieńczeniem dwudniowego spotkania była wizyta studyjna w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Elblągu, gdzie można było zapoznać się z działalnością stowarzyszenia i jego licznymi działaniami m.in. uczestnicy zwiedzili pracownie przystosowane do prowadzenia Warsztatów Terapii Zajęciowej, wyposażone lepiej niż nie jeden Dom Kultury. Przede wszystkim jednak widać było w tym serce ludzi, którzy na co dzień pomagają osobom niepełnosprawnym oraz można było obejrzeć piękne prace, które są efektem tej współpracy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć


Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Przyjaciół Opieki Paliatywnej w Bartoszycach Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Przyjaciół Opieki Paliatywnej w Bartoszycach
Powered by CMS Made Simple, projektowanie stron internetowych INiT7