Aktualności

04-12-2015

Rotary - Bal Andrzejkowy


Zarząd Stowarzyszenia zwrócił się do Rotarian z Rotary Club Bartoszyce z prośbą o współpracę w zorganizowaniu imprezy charytatywnej.

Kategoria: ogólna
Napisał: admin

Warmińsko - Mazurskie Stowarzyszenie Przyjaciół Opieki Paliatywnej w Bartoszycach zgodnie ze swoim Statutem wspiera działalność Hospicjum Domowego.
Personel Hospicjum a tym samym wolontariusze Stowarzyszenia nie odsyłają żadnego pacjenta w kolejkę, ponieważ kierują się głęboko pojętym humanizmem i udzielają paliatywnej pomocy każdej potrzebującej osobie.
Główne problemy naszych pacjentów, to silny ból, duszność, bezsenność i wiele innych z powodu choroby nowotworowej.
Obecnie obejmujemy opieką 41 osób a limit wg NFZ, to 21 osób. Mamy więc dwa razy więcej pracy i dwa razy więcej zużywamy sprzętu oraz aparatury medycznej, co spowodowało ogromne niedofinansowanie.
Potrzebujemy funduszy na zakup aparatury a także drobnego sprzętu medycznego, opatrunków, materacy przeciwodleżynowych, rękawic itp.
Zarząd Stowarzyszenia zwrócił się do Rotarian z Rotary Club Bartoszyce z prośbą o współpracę w zorganizowaniu imprezy charytatywnej.
Wspólnie podjęto decyzję o nawiązaniu współpracy poprzez zorganizowanie Balu Andrzejkowego w Galinach, na którym przeprowadzono aukcję rzeczy ufundowanych Stowarzyszeniu Przyjaciół Opieki Paliatywnej.
Były rzeźby, serwety, zazdroski, obrazy, metaloplastyka, i wiele innych robótek. Byli darczyńcy, którzy ufundowali i darczyńcy, którzy przeznaczyli znaczne kwoty dokonując symbolicznych zakupów. Wyniku akcji zebrano kwotę 9760 zł
Podsumowując: każda z tych osób kierując się wrażliwością serca stała się z automatu przyjacielem Opieki Paliatywnej.

 


poprzednia strona: Galeria
następna strona: Kontakt z nami


Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Przyjaciół Opieki Paliatywnej w Bartoszycach Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Przyjaciół Opieki Paliatywnej w Bartoszycach
Powered by CMS Made Simple, projektowanie stron internetowych INiT7